EUROPA LEAGUE FIXTURES / RESULTS

GROUP A

September 19

APOEL 3-4 Dudelange

Qarabag 0-3 Sevilla

October 3

Sevilla 1-0 APOEL

Dudelange 1-4 Qarabag

October 24

Qarabag-APOEL

Sevilla-Dudelange

November 7

APOEL-Qarabag

Dudelange-Sevilla

November 28

Dudelange-APOEL

Sevilla-Qarabag

December 12

APOEL-Sevilla

Qarabag-Dudelange

Table P W D L F A Pts
Sevilla 2 2 0 0 4 0 6
Dudelange 2 1 0 1 5 7 3
Qarabag 2 1 0 1 4 4 3
APOEL 2 0 0 2 3 5 0

GROUP B

September 19

FC Copenhagen 1-0 Lugano

Dynamo Kiev 1-0 Malmo

October 3

Malmo 1-1 FC Copenhagen

Lugano 0-0 Dynamo Kiev

October 24

Dynamo Kiev-FC Copenhagen

Malmo-Lugano

November 7

FC Copenhagen-Dynamo Kiev

Lugano-Malmo

November 28

Lugano-FC Copenhagen

Malmo-Dynamo Kiev

December 12

FC Copenhagen-Malmo

Dynamo Kiev-Lugano

Table P W D L F A Pts
FC Copenhagen 2 1 1 0 2 1 4
Dynamo Kiev 2 1 1 0 1 0 4
FC Lugano 2 0 1 1 0 1 1
Malmo 2 0 1 1 1 2 1

GROUP C

September 19

FC Basel 5-0 Krasnodar

Getafe 1-0 Trabzonspor

October 3

Trabzonspor 2-2 FC Basel

Krasnodar 1-2 Getafe

October 24

Getafe-FC Basel

Trabzonspor-Krasnodar

November 7

FC Basel-Getafe

Krasnodar-Trabzonspor

November 28

Krasnodar-FC Basel

Trabzonspor-Getafe

December 12

FC Basel-Trabzonspor

Getafe-Krasnodar

Table P W D L F A Pts
Getafe 2 2 0 0 3 1 6
FC Basel 2 1 1 0 7 2 4
Trabzonspor 2 0 1 1 2 3 1
Krasnodar 2 0 0 2 1 7 0

GROUP D

September 19

LASK 1-0 Rosenborg

PSV Eindhoven 3-2 Sporting CP

October 3

Sporting CP 2-1 LASK

Rosenborg 1-4 PSV Eindhoven

October 24

PSV Eindhoven-LASK

Sporting CP-Rosenborg

November 7

LASK-PSV Eindhoven

Rosenborg-Sporting CP

November 28

Rosenborg-LASK

Sporting CP-PSV Eindhoven

December 12

LASK-Sporting CP

PSV Eindhoven-Rosenborg

Table P W D L F A Pts
PSV Eindhoven 2 2 0 0 7 3 6
LASK 2 1 0 1 2 2 3
Sporting CP 2 1 0 1 4 4 3
Rosenborg 2 0 0 2 1 5 0

GROUP E

September 19

CFR Cluj 2-1 Lazio

Rennes 1-1 Celtic

October 3

Celtic 2-0 CFR Cluj

Lazio 2-1 Rennes

October 24

Rennes-CFR Cluj

Celtic-Lazio

November 7

CFR Cluj-Rennes

Lazio-Celtic

November 28

Lazio-CFR Cluj

Celtic-Rennes

December 12

CFR Cluj-Celtic

Rennes-Lazio

Table P W D L F A Pts
Celtic 2 1 1 0 3 1 4
CFR Cluj 2 1 0 1 2 3 3
Lazio 2 1 0 1 3 3 3
Rennes 2 0 1 1 2 3 1

GROUP F

September 19

Standard Liege 2-0 Vitoria SC

Eintracht Frankfurt 0-3 Arsenal

October 3

Arsenal 4-0 Standard Liege

Vitoria SC 0-1 Eintracht Frankfurt

October 24

Eintracht Frankfurt-Standard Liege

Arsenal-Vitoria SC

November 6

Vitoria SC-Arsenal

November 7

Standard Liege-Eintracht Frankfurt

November 27

Vitoria SC-Standard Liege

November 28

Arsenal-Eintracht Frankfurt

December 12

Standard Liege-Arsenal

Eintracht Frankfurt-Vitoria SC

Table P W D L F A Pts
Arsenal 2 2 0 0 7 0 6
Eintracht F 2 1 0 1 1 3 3
Standard Liege 2 1 0 1 2 4 3
Vitoria SC 2 0 0 2 0 3 0

GROUP G

September 19

Rangers 2-0 Feyenoord

FC Porto 2-1 Young Boys

October 3

Young Boys 2-1 Rangers

Feyenoord 2-0 FC Porto

October 24

FC Porto-Rangers

Young Boys-Feyenoord

November 7

Rangers-FC Porto

Feyenoord-Young Boys

November 28

Feyenoord-Rangers

Young Boys-FC Porto

December 12

Rangers-Young Boys

FC Porto-Feyenoord

Table P W D L F A Pts
Young Boys 2 1 0 1 3 3 3
FC Porto 2 1 0 1 2 3 3
Feyenoord 2 1 0 1 2 1 3
Rangers 2 1 0 1 2 2 3

GROUP H

September 19

Espanyol 1-1 Ferencvaros

Ludogorets 5-1 CSKA Moscow

October 3

CSKA Moscow 0-2 Espanyol

Ferencvaros 0-3 Ludogorets

October 24

Ludogorets-Espanyol

CSKA Moscow-Ferencvaros

November 7

Espanyol-Luodogorets

Ferencvaros-CSKA Moscow

November 28

Ferencvaros-Espanyol

CSKA Moscow-Ludogorets

December 12

Espanyol-CSKA Moscow

Ludogorets-Ferencvaros

Table P W D L F A Pts
Ludogorets 2 2 0 0 8 1 6
Espanyol 2 1 1 0 3 1 4
Ferencvaros 2 0 1 1 1 4 1
CSKA Moscow 2 0 0 2 1 7 0

GROUP I

September 19

Wolfsburg 3-1 Olexandriya

KAA Gent 3-2 Saint-Etienne

October 3

Saint-Etienne 1-1 Wolfsburg

Olexandriya 1-1 KAA Gent

October 24

KAA Gent-Wolfsburg

Saint-Etienne-Olexandriya

November 7

Wolfsburg-KAA Gent

Olexandriya-Saint-Etienne

November 28

Olexandriya-Wolfsburg

Saint-Etienne-KAA Gent

December 12

Wolfsburg-Saint-Etienne

KAA Gent-Olexandriya

Table P W D L F A Pts
KAA Gent 2 1 1 0 4 3 4
Wolfsburg 2 1 1 0 4 2 4
Saint-Etienne 2 0 1 1 3 4 1
Olexandriya 2 0 1 1 2 4 1

GROUP J

September 19

Borussia Monchengladbach 0-4 Wolfsberg

Roma 4-0 Istanbul Basaksehir

October 3

Istanbul Basaksehir 1-1 Borussia Monchengladbach

Wolfsberg 1-1 Roma

October 24

Roma-Borussia Monchengladbach

Istanbul Basaksehir-Wolfsberg

November 7

Borussia Monchengladbach-Roma

Wolfsberg-Istanbul Basaksehir

November 28

Wolfsberg-Borussia Monchengladbach

Istanbul Basaksehir-Roma

December 12

Borussia Monchengladbach-Istanbul Basaksehir

Roma-Wolfsberg

Table P W D L F A Pts
Roma 2 1 1 0 5 1 4
Wolfsberger 2 1 1 0 5 1 4
I Basaksehir 2 0 1 1 1 5 1
Monchengladbach 2 0 1 1 1 5 1

GROUP K

September 19

Wolves 0-1 SC Braga

Slovan Bratislava 4-2 Besiktas

October 3

Besiktas 0-1 Wolves

SC Braga 2-2 Slovan Bratislava

October 24

Slovan Bratislava-Wolves

Besiktas-SC Braga

November 7

Wolves-Slovan Bratislava

SC Braga-Besiktas

November 28

SC Braga-Wolves

Besiktas-Slovan Bratislava

December 12

Wolves-Besiktas

Slovan Bratislava-SC Braga

Table P W D L F A Pts
SC Braga 2 1 1 0 3 2 4
S Bratislava 2 1 1 0 6 4 4
Wolves 2 1 0 1 1 1 3
Besiktas 2 0 0 2 2 5 0

GROUP L

September 19

Manchester United 1-0 Astana

Partizan Belgrade 2-2 AZ Alkmaar

October 3

Astana 1-2 Partizan Belgrade

AZ Alkmaar 0-0 Manchester United

October 24

Partizan Belgrade-Manchester United

AZ Alkmaar-Astana

November 7

Astana-AZ Alkmaar

Manchester United-Partizan Belgrade

November 28

Astana-Manchester United

AZ Alkmaar-Partizan Belgrade

December 12

Manchester United-AZ Alkmaar

Partizan Belgrade-Astana

Table P W D L F A Pts
FK Partizan 2 1 1 0 4 3 4
Man Utd 2 1 1 0 1 0 4
AZ Alkmaar 2 0 2 0 2 2 2
FC Astana 2 0 0 2 1 3 0
Football Italia website